Kategori arşivi: Haberler

Dijital Topuklar 2016 Zirvesi’nin ardından…

İlk kez düzenlenen Dijital Topuklar 2106 zirvesi  “Türkiye’nin ilk Dijital Kadın Zirvesi” sloganıyla 1 Dijital Topuklar 2016Kasım’da gerçekleştirildi.

“Dijital Topuklar 2016” buluşmasında benimde içinde olduğum yüzlerce genç kadın bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunarak “Dijital dünyada kadın”, “Sosyal medyada linç kültürü”, “Dijital yerliler ve dijital göçmenler”, “Geleceğin dijital kadınları”, “Teknolojiyi nasıl kullanıyoruz, nasıl kullanmalıyız” ve “Dijital medyanın birleştirici gücü” konularında birbirimize deneyimlerimizi aktardık.

Her geçen gün sosyal medya “nefes” kadar gerekli bir yaşamsal faaliyet olma yolunda hızla ilerliyor. Zirveden aklımda kalan, dikkat çekici notlar ise şöyle;

  • Şu an Dünya’da 1,7B Facebook, 1B Whats Up, 1B Messenger ve 500M Instagram kullanıcı varken Türkiye’de 43M Facebook, 22M Instagram kulllanıcı mevcut. 30M kişi ise hergün Facebook’da. Ve kullacıların %80’i sosyal medyaya mobilden erişiyor.
  • Dünya’da Her 2 günde bir 1M+ tweet atılıyor.
  • Twitter’ı kullananların %49’ı kadın, %51’i ise erkek.
  • Klavye delikanlılığını engellemek amacıyla kurulan “Facebook zorbalığı önleme merkezi” nefret söylemleri, taklit, insan ticareti, tehdit, cinsellik ve çıplaklık konularında özellikle kadınların güvenliği için önlemler alıyor.
  • Kadınların Facebook üzerinde güvende kalmasını ve bilgileri üzerinde kontrol sahibi olmasını sağlamaya yönelik önemli bilgiler verdiği Haziran ayında yayınlanan “Kadınlar için Facebook’ta Güvende Kalma Kılavuzu; Kadınların hem çevrimiçi hem çevrimdışı dünyada şiddetle karşılaştıklarında ne yapabileceklerini bilmeleri ve şiddetin yaşanmasını engellemeye yönelik en faydalı bilgilere ulaşabilmelerini sağlıyor. Facebook’u güvenli kullanabilmek için 3 önemli konuya çok dikkat etmek gerekiyor;
  1. Hesap güvenlik ayarlarınızı ve bildirimlerimizi güçlü tutmalısınız: Facebook şifrenizi, diğer hesaplarınıza giriş yaparken kullandığınız şifrelerden farklı seçin. Birisi hesabınıza yeni bir yerden giriş yapmaya çalışırsa Facebook’un size bir bildirim göndermesi için giriş bildirimlerini açın. Facebook’un hesabınıza yeni bir bilgisayar, telefon veya tarayıcıdan erişmeye her çalıştığınızda, sizden özel güvenlik kodunuzu girmesini istemesi için giriş onaylarını etkinleştirin. Hesabınızı gözden geçirerek hesabınıza daha fazla güvenlik önlemi eklemek için Güvenlik Kontrolü’nü kullanın.
  2. Gizlilik ayarlarınızın kontrolünü ele alın: Herhangi bir durum güncellemesi, fotoğraf veya bilgi paylaştığınızda, paylaştıklarınızı kimlerin görebileceğini seçmek için hedef kitle seçici aracını kullanın. Etiketlendiğiniz bir içerik zaman tünelinizde belirmeden önce gözden geçirin ve onaylayın.
  3. Güvenilir bir sosyal ağ kurun: Sadece tanıdığınız ve güvendiğiniz kişileri arkadaş olarak ekleyin ve her zaman güvende ve kontrolde kalmak için engelleme, arkadaşlıktan çıkarma ve şikayet etme araçlarını kullanın.

 

Eğitim Oyunları 3 Kariyer Dergi Temmuz Sayısında…

12 yılı aşkın süredir Kariyer.net bünyesinde hazırlanan ve her ay 14.000 adet basılarak Kariyer.net üyesi iş dünyası profesyonellerine ulaştırılan, İnsan Kaynakları dünyasının en önemli yayınlarından biri olan Kariyer Dergi Temmuz sayısında Dr.Zeki Yüksekbilgili ile birlikte yazdığımız “Eğitim Oyunları 3” kitabımızın tanıtımı yer alıyor.  Değer verip dergi içeriğine ekleyen Kariyer dergi yöneticilerine çok teşekkürler….

Eğitim Oyunları 3, serinin ilk iki kitabı gibi eğitimlerini daha verimli hale getirmek isteyen, yeni oyunlar arayan eğitmenler için bir başucu kitabı olmaya devam edecek….

Eğitim Oyunları 3 Kitabımız Eğitmenlerle Buluşmaya Hazır…

Eğitimlerini daha efektif,daha akılda kalıcı ve eğlenceli hale getirmek isteyen yetişkin eğitmenlerinin kullanımı için Türk kültürüne uygun olarak hazırladığımız “Eğitim Oyunları 3” kitabımız değerli eğitmen meslekdaşlarımın kullanımı için raflarda yerini aldı. Bu kitabımız diğer 2 kitabımızda olmayan yeni 70 tane yetkinlik oyunu içeriyor.

Eğitim Oyunları 3 ile ilgili Editörümüz Erol Şahnacı ile Hayat Yayınlarında buluştuk ve birlikte kitabımızı değerlendirdik.

Turkcell Global Bilgi İşe Alım Müdürü Fulya Berkmen Öngören dersimize konuk oldu

Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) yüksek lisans dersimize Turkcell Global Bilgi İşe Alım Müdürü Fulya Berkmen Öngören konuk oldu ve işe alım stratejilerini ve ideal işe alım sürecinin aşamalarını bizimle paylaştı.

 

Turkcell İş Geliştirme Müdürü Nilay Özmen Dersimize Konuk Oldu

Turkcell İş Geliştirme Müdürü Nilay Özmen Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) yüksek lisans dersimize konuk oldu ve sol beyin odaklı çalışan (mühendis, analist vb.) kişilerle mülakat yapmanın inceliklerini ve yeni nesil öğrenme teknolojilerini paylaştı.

 

Ve dersimizi personal network ile kapattık, güzel kurulan dostluklar anaokulundan üniversiteye ve daha nerelere…

Infinity E-Learning Ceo’su İlkay Öztürk dersimize konuk oldu…

Infinity E-Learning Ceo’su İlkay Öztürk Bilgi Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi (İngilizce) yüksek lisans dersimize konuk oldu ve yeni nesil kurumsal öğrenme teknolojilerini bizimle paylaştı.

 

2.Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi’nde Bildiri Sunumumuzu Gerçekleştirdik…

İstanbul’da 3-4 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen 2.Uluslararası Farklı Şiddet Boyutları ve Toplumsal Algı Kongresi‘nde Zeynep Hatipoğlu ve Zeki Yüksekbilgili ile birlikte hazırladığımız “Aile Sağlığı Merkezlerinde Görev Yapan Çalışanlar Üzerine Karşılaştırmalı Bir Yıldırma (Mobbing) Araştırması” başlıklı bilimsel araştırmamızı sunduk.

 

Eğitim Oyunları Kitabımızın Yeni Baskıları İle İlgili Yansımalar…

Eğitim Oyunları kitabımızın üçüncü ve Eğitim Oyunları 2 kitabımızın ikinci baskısı ile ilgili haberler basında geniş yer aldı.

Basında bu konuda kitaplarımızla ilgili yansımalar şöyle;

http://www.aktifhaber.com/E%C4%9Fitim-Oyunlar%C4%B1-Ve-E%C4%9Fitim-Oyunlar%C4%B1-2-Yeni-Bask%C4%B1lar%C4%B1-%C4%B0le-Raflarda/
http://www.beyazgundem.com/guncel/egitim-oyunlari-ve-egitim-oyunlari-2-yeni-baskilari-ile-raflarda-h136855.html
http://www.bugun.com.tr/son-dakika/egitim-oyunlari-ve-egitim-oyunlari–haberi/1813709

http://www.cihan.com.tr/tr/egitim-oyunlari-ve-egitim-oyunlari-2-yeni-baskilari-ile-raflarda-1882062.htm
http://www.dengegazetesi.com.tr/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi-103894h.htm
http://www.globalhaber.tv/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi-7777h.htm
http://www.ha6er.com/son-dakika/egitim-oyunlari-ve-egitim-oyunlari-2-yeni-baskilari/
http://www.haber3.com/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi-3151196h.htm
http://www.haberaksiyon.com/kultur-sanat/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi-h24335.html
http://www.haberexen.com/egitim-oyunlari-raflarda-531435h.htm
http://www.haberkesif.com/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi/
http://www.haberler.com/egitim-oyunlari-nin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi-6888574-haberi/
http://www.haberler.gen.al/2015-01-21/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi/
http://www.medihaber.net/2015/01/21/egitim-oyunlarinin-ikincisi-raflarda-yerini-aldi/
http://www.palo.com.tr/a/e%C4%9Fitim-oyunlar%C4%B1-ve-e%C4%9Fitim-oyunlar%C4%B1-2-yeni-bask%C4%B1lar%C4%B1-ile-raflarda-537464
http://www.samsunhaber.tc/guncel/egitim-oyunlari-raflarda-h205045.html
http://www.yazete.com/gundem/egitim-oyunlari-raflarda-743040.html

 

 

“Y Kuşağı da İşkolik Oldu!” haberi basında geniş yer aldı!

“Y Kuşağı da İşkolik Oldu!” haberi basında geniş yer aldı.

Habere yer veren basın kuruluşlarının bağlantıları aşağıda listelenmiştir:

http://www.bugun.com.tr/son-dakika/y-kusagi-da-iskolik-oldu-haberi/1687961
http://www.cihan.com.tr/tr/haber/Y-Kusagi-da-iskolik-oldu_1317-CHMTgwMTMxNy8z
http://www.haberler.com/y-kusagi-da-iskolik-oldu-7406639-haberi/
http://www.songundem.com/haber/15250936/
http://www.ajans34.com/ekonomi/y-kusagi-da-iskolik-oldu-h718185.html
http://altinyatir.blogspot.com.tr/2015/06/kusag-da-iskolik-oldu.html
http://habersizkalma.org/2015/06/11/y-kusagi-da-iskolik-oldu/
http://www.ironihaber.com/haber/54389/-y-donemi-span-da-iskolik-oldu-.html
http://haberciniz.biz/y-kusagi-da-iskolik-oldu-3581886h.htm