Kategori arşivi: Basında Gülbeniz AKDUMAN

LGS’de Başarıya Götüren 6 Çalışma Yöntemi

Çoğu insan başarının mutluluk getirdiğine inanır ve sürekli başarılı olmaya çalışırken mutsuzlaşır. Oysaki pozitif psikoloji de yapılan güncel araştırmalar başarılı olmanın en temel koşulunun mutlu olmak olduğunu savunuyor.
Mutlu insanlar daha başarılı oluyor ve tabi ki başarılı olduğu için de mutluluğu artıyor. Tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan hikayesi gibi. Yumurta tavuktan çıkıyor, tavuk da yumurta yapıyor. Yani mutlu insan başarılı oluyor, başarılı insanın ise mutluluğu artıyor. Yani başarılı olmak için stres ve kaygıdan uzak kalıp mutluluk seviyenizi arttırmalısınız.

Okumaya devam et

Sosyal Medya Kariyerinizi Bitirmesin?

Kariyer.net’in adaylara yönelik hazırladığı “Kariyer Rehberi” web sitesinde iş görüşmesi yapacak adaylara yol göstermesi amacıyla yazdığım “Sosyal Medya Kariyerinizi Bitirmesin” isimli yazımı http://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/sosyal-medya-kariyerinizi-bitirmesin/ adresinde ve aşağıda bulabilirsiniz.

Okumaya devam et
adaysoru

Adaylar İş Görüşmesinde Ne Tür Sorular Sormalı?

Kariyer.net’in adaylara yönelik hazırladığı “Kariyer Rehberi” web sitesinde iş görüşmesi yapacak adaylara yol göstermesi amacıyla yazdığım “Adaylar iş görüşmesinde ne tür sorular sormalı?” isimli yazımı http://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/adaylar-is-gorusmesinde-ne-tur-sorular-sormali/ adresinde ve aşağıda bulabilirsiniz.

Okumaya devam et

Hürriyet IK’da yayınlanan “İK’da Dönüşüm Zamanı” yazımız…

Dr.Zeki Yüksekbilgili ile birlikte yaptığımız “Türk Tipi Dijital Kuşak” ve Djitalleşen Dünya’nın İnsan Kaynakları’na etkisi konulu araştırmamız 28 Ağustos Pazar günü Hürriyet IK’da yayınlandı.