Kategori arşivi: Eğitimlerimden

Pozitif Stres_BSH (2. Grup)

B/S/H servis teknisyenlerine yönelik olarak düzenlediğimiz 2 günlük Pozitif Stres eğitiminde eğitsel oyunlarla stres’i tanımladıktan sonra stresin beynimiz üstündeki etkileri ve nasıl yönetilerek performansa olumlu katkı sağlayacağını pratik uygulamalarla eğlenerek öğrendik.

Pozitif Stres_BSH

B/S/H servis teknisyenlerine yönelik olarak düzenlediğimiz 2 günlük Pozitif Stres eğitiminde eğitsel oyunlarla stres’i tanımladıktan sonra stresin beynimiz üstündeki etkileri ve nasıl yönetilerek performansa olumlu katkı sağlayacağını pratik uygulamalarla eğlenerek öğrendik.

Mutlu Bir Ben-Mutlu Bir Müşteri_BSH

B/S/H/ servis teknisyenlerine yönelik olarak düzenlediğimiz “Mutlu Müşteri”  eğitimini yeni gruplarla devam ettiriyoruz. Bireysel mutluluğun iş hayatına nasıl etki ettiğini, bireysel mutluluğun müşteri mutluluğuna nasıl dönüşeceğini boyutlarıyla değerlendiriyoruz.

Eğitici Eğitimi_Eyüp Belediyesi (2. Grup)

Eyüp Belediyesi çalışanlarına özel olarak hazırladığımız 2. grup Eğitici Eğitiminde katılımcılara yetişkin eğitiminin temellerini, eğitimin katılımcıya nasıl aktarılıp akılda kalıcı hale getirileceğini, beyin temelli öğrenme teorisini, yetişkin öğrenme tarz ve modellerini, eğitsel araçları, eğitsel oyunlar ve vakaları, farklı katılımcı profillerini öğrenme ortamında yönetmeyi aktardık ve birlikte uygulamalar yaparak pekiştirdik.

Marmara Üniversitesi Micro-MBA Sertifika Programı: Liderlik Eğitimi

Marmara Üniversitesi ve Business Management Institute işbirliğinde düzenlenmekte olan Mini bir MBA programı özelliklerine sahip olan  program kapsamında “Günümüzde Liderlik Uygulamaları” eğitimini en iyi uygulama örnekleriyle birlikte masaya yatırdık.

 

 

Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı

Doğru işe doğru insanı bulmanın ve sonrasında onu elde tutmanın ne kadar zor olduğunu tüm İK profesyonelleri bilir. İşe alımda doğru insanı seçerken kullanılacak yöntemler aşağı yukarı her kurumda aynı olmasına rağmen aday bizim dinamik değişkenimizdir. Farklı aday profilleriyle doğru mülakat stratejisiyle ilerlemek adayı analiz etmek için kritik önem taşımaktadır. Mülakat sürecinde adayın bizim için doğru aday olduğunu analiz etmemiz için nelere dikkat etmek gerekir? Farklı profilleri mülakatta anlamak için nasıl davranmalı ve neler sorulmalıdır? Peki binbir zorlukla işe aldığımız adayımızı etkin ve yüksek performanslı bir çalışan haline getirip, elimizde de tutmak için neler yapmak gereklidir? Ve tüm bu sorunların cevaplarını Türkiye’de ve Dünya’da en iyi bulan kurumlar neler yapıyorlar, yani en iyi uygulama örnekleri neler?

Tüm bu konuları Marmara Üniversitesi ve Business Management Institute işbirliğinde düzenlenmekte olan Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programı kapsamında katılımcılarla birlikte masaya yatırdıktan sonra vaka çalışmaları ve role playlerle uygulayarak konuları pekiştirdik.

Mutlu Müşteri-BSH

Mutlu müşteri, mutlu bir eş ve mutlu bir çocuk için önce mutlu bir sen lazım.Kişisel mutluluktan işyerinde mutluluğa ve mutlu bir müşteri yaratmaya giden yolu BSH çalışanlarıyla birlite keşfettik 🙂

Eğitici Eğitimi_Eyüp Belediyesi

Eyüp Belediyesi çalışanlarına özel olarak hazıraldığımız Eğitici Eğitiminde katılımcılara yetişkin eğitiminin temellerini, eğitimin katılımcıya nasıl aktarılıp akılda kalıcı hale getirileceğini, beyin temelli öğrenme teorisini, yetişkin öğrenme tarz ve modellerini, eğitsel araçları, eğitsel oyunlar ve vakaları, farklı katılımcı profillerini öğrenme ortamında yönetmeyi aktardık ve birlikte uygulamalar yaparak pekiştirdik.

Adab-ı Muaşeret Eğitimi

ORGANİK Koordinatörlüğünde İstanbul Metrosu güvenlik personellerine düzenlediğimiz “Adab-ı Muaşeret” eğitimimize yeni gruplarla devam ediyoruz. Sosyal davranış kurallarını, görgü, nezaket ve kibarlığı, protokol kurallarını hayattan örnek vakalarla masaya yatırıyoruz.